Atjaunojamo energoresursu ražotājs SIA “Seces koks” nodrošinājis īpaši izdevīgu siltumenerģijas pārdošanas cenu “Aizkraukles siltumam”, līdz ar to pilsētas siltumapgādes uzņēmumam nācies pārskatīt siltumenerģijas tarifus. Viens no faktoriem, kādēļ tarifs aizkraukliešiem pārskatīts un samazināts par 21%, ir bijis “Seces koka” piedāvājums siltumenerģiju “Aizkraukles siltumam” piegādāt par 30% lētāk.

“Seces koks” šī gada pavasarī ir noslēdzis vienošanos, lai nodrošinātu pēc iespējas zemāku siltumenerģijas cenu aizkraukliešiem. “Seces koka” piedāvātā siltumenerģijas cena, kas tiek piegādāta “Aizkraukles siltumam”, vienmēr būs par 1 EUR/MWh zemāka nekā siltumenerģija, kas tiek saražota no dabasgāzes. Līdz ar panākto vienošanos “Aizkraukles siltums” saņem siltumenerģiju pat par 30% lētāk nekā pērn.

““Seces koka” piedāvātā siltumenerģijas cena, kas tiek piegādāta “Aizkraukles siltumam”, vienmēr būs par 1 EUR/MWh zemāka nekā siltumenerģija, kas tiek saražota no dabasgāzes. Mums ir izdevies panākt, ka Aizkrauklē ir zemākais siltumenerģijas tarifs valstī,” saka Aigars Kalniņš, SIA “Seces koks” līdzīpašnieks.

“Aizkraukles siltumam” ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) izsniegta atļauja, kura paredz pārskatīt tarifu, ja būtiski mainās kurināmā cena. Tādējādi iespējams nodrošināt, ka kurināmā tirgus tendences ātrāk atspoguļojas lietotāju tarifos un neveidojas neplānoto ieņēmumu vai neplānoto izmaksu uzkrājums. Lai gan sākotnēji “Aizkraukles siltums” nesteidzās ar tarifa izmaiņu virzīšanu, pēc aktīvām diskusijām un panāktās vienošanās, kas paredz vienmēr zemākās cenas nodrošināšanu, uzņēmums rosināja pakalpojuma tarifa izmaiņu projektu saskaņā ar Regulatora noteikto kārtību.

Pārskatītais siltumenerģijas tarifs, kas stājies spēkā šī gada 1. augustā, ir zemākais siltumenerģijas tarifs valstī — salīdzinot ar iepriekšējo tarifu, jaunais tarifs noteikts par 21% zemāks.

“Man kā vietējam uzņēmējam ir liels lepnums, ka mums izdevies nodrošināt zemāko siltumenerģijas tarifu valstī. “Seces koka” panāktā vienošanās par siltumenerģijas pārdošanas cenu samazinājumu paredz, ka vienas mājsaimniecības ietaupījums gadā atkarībā no dzīvojamās platības lieluma — 40 m2 vai 60 m2, varētu būt 60 — 90 eiro robežās. Domāju, ka daudzās mājsaimniecībās šis būs būtisks atspaids, īpaši šajā ekonomiski nestabilajā laikā,” stāsta SIA “Seces koks” līdzīpašnieks Aigars Kalniņš.

Tāpat viņš informē, ka uzņēmums gatavs arī kāpināt ražošanas jaudas par 10%, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku daļu Aizkrauklē nepieciešamās siltumenerģijas par izdevīgāko cenu